Aşk Hayatında Daha Mutlu Olmak İçin

Aşk evrensel bir olgudur. Her dilde aynıdır. Aşk hayatımızda bazen inişler çıkışlar yaşayabiliyoruz. Daha mutlu, daha huzurlu ilişkiler için ne yapmalıyız? Daha mutlu olmak için yapmanız gerekenler yazımızda.

Aşk Hayatında Daha Mutlu Olmak İçin Yapmanız Gerekenler

Aşk insanlar içindir ve en önemlisi aşk mutlu olmak içindir. Sizi mutsuzluğa sürükleyen aşk, inanın alışkanlıktır, bağımlılıktır ama aşk değildir. Bu bakımdan, sizin önce aşık olup olmadığınızı bilmeniz, anlamanız gerekir.

Uyumlu olmak her şey demek değildir

Genelde duyarsınız, uyumlu çiftleri ya da çiftleri uyumlu olmak adına çektiği işkenceleri. Oysaki zıt kutuplar birbirini çekmez mi ve hatta aynı kutuplar birbirini itmez mi?

Farlılıklar önemlidir

Farklı insanlarla ile tanışmak, ilminizi genişleştir, size yeni bir bakış açısı sunar. Bu bakımdan sizden farklı bir insan hele ki bu insanı seviyorsanız size katamayacağı bir şey yoktur çünkü sizin ona katlanma süreniz diğer insanlardan daha fazladır.Elbette size bahsettiğimiz farklılıklar dağa ile denizin farkı gibi değil; daha çok deniz ile umman arasındaki fark. Yani aynı yol ama; bir yol daha geniş diğer yol daha dar.

Sevgiliniz ile tam bir uyum

Aşkta, sevgiliniz ile tam bir uyum sizi ondan soğutur. Bu sürekli aynaya bakmak ve kendinize aşık olmanızla açıklanır ancak. Yeri geliyor, kendimizden bile sıkılırken bize tıpatıp benzeyen bir insandan neden sıkılmayalım. Bu bakımdan uzun ömürlü bir aşk istiyorsanız farklılıkları göze almak ve sevginizi farklılıklar ile güçlendirmek gerekir.

Onu kabul edin

Aslında insan ilişkilerinin ilk kuralı, insanları olduğu gibi kabul etmektir ama bu kuralın en fazla işlenen hali aşktadır. Sevdiğiniz birisini olduğu gibi sevmelisiniz. Onu “Elde ettiğiniz” andan itibaren onu değiştirmeye çalışmak tam anlamıyla aşkın doğasıyla uyumlu olsa da mutluluğun doğasına aykırıdır. Aşk, tam anlamıyla bencilliktir ama mutluluk bencillik değil fedakarlık gerektirir. Siz, karşınızdaki insanı değiştirmek yerine, kavga durumunda ya da tartışma anında her iki tarafı da sakinleştirecek çözümler yaratmalısınız; yani fedakarlık yapmalısınız.

Mutlu olmak, doğru insanla da alakalıdır evet ama doğru insanı yanlış davranışlarla kaybetmek işten bile değildir. İnsanları kırmak çok kolaydır ama onları geri kazanmak hele ki kırdığınız insanı severken onu geri kazanmak zordur. Bu bakımdan ki aşkta kazanmak sadece doğru insanla olmaz doğru davranışlarla olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir